Флот Української Держави та УНР в 1917-1921 рр.


Реконструкції військово-морських мундирів доби 1918-1921 рр. в українських музеях.
На нашому сайті вже було зроблено спроби розглянути експонати військово-морської експозиції в Чикагському УНМ. (Див.:Огляд воєнно-морської експозиції Українського Національного музею в Чикаго). Тим не менш, відомі принаймні ще дві спроби реконструювати український військово-морський мундир тих часів - це реконструкція Богуслава Любова, що знаходиться в його Галереї Українського Військового Однострою (Львів) та реконструкція що знаходиться в Національному військово-історичному музеї України (Київ). Їх тут і розглянемо.1. Реконструкція Богуслава Любова (Галерея Українського Військового Однострою, Львів). Натисніть на фото для збільшення.

Серед хиб реконструкції - не зовсім вірна форма вінця на фуражці. Знак випускника Інструкторської Школи Старшин зовсім зайвий - цей заклад не був військово-морським навчальним закладом. Невідомо жодного старшини флоту УНР (звертаємо увагу, саме флоту, не морської піхоти. В рядах морських піхотинців УНР як раз-таки були випускники ІШС, зокрема славнозвісний сотник Яків Рябокінь-Розанів), який скінчив би цю школу.


2. Реконструкція що знаходиться в Національному військово-історичному музеї України (Київ). Натисніть на фото для збільшення. Серед хиб цієї реконструкції - невірна форма та колір погонів. Вони мають бути закругленими та чорними.

Джерела:
1)Експозиція в Українському Домі
2)Галерея одностроїв Богуслава Любова.
3)Музею одностроїв українського війська виповнилося 10 років.
4)Studio Siberia wargame miniatures. Ukrainian Armies/ 1917-1920
5)З Галереї українського військового однострою (Львів)
6)Журнал сайта REIBERT.info Военно-исторический музей Украины - Гражданская война 1917-1921.Создан 09 авг 2014